Home » Croatia » Jadran expres

Přímým vlakem na Jadran, Praha - Brno - Split a zpět.

Pro letní sezónu roku 2007 pro vás, vážení zákazníci, České dráhy připravily možnost pohodlné, rychlé a cenově výhodné přepravy na chorvatské pobřeží Jadranu. Rychlíkem Jadran přepravíme nejen vás, ale i váš osobní automobil, motocykl nebo jízdní kolo. Využít můžete také služeb ubytovacích vozů. Kolony na dálnicích a placení mýtného s námi nepoznáte. Zatímco spíte nebo odpočíváte, váš automobil nebo jízdní kola pro celou rodinu se vezou s vámi.

Rychlík Jadran odjíždí z pražského hlavního nádraží denně od 22. června do 7. září 2007 v 7.54 hodin, do Splitu přijede následující den ráno v 5.45 hodin. Na zpáteční cestu ze Splitu se vlak vydává mezi 23. VI. a 8. IX. 2007 ve 20.56 hodin, do Prahy hl. n. přijede ve 20.00 hodin. Z Prahy vlak jede přes Havlíčkův Brod, Brno hl. n. a Břeclav a zastavuje v obvyklých rychlíkových stanicích.

Nabídka rychlíku Jadran

  • vozy 2. třídy k sezení
  • lůžkové vozy
  • lehátkové vozy
  • přeprava jízdních kol
  • přeprava automobilů
  • přeprava motocyklů

Zjednodušený jízdní řád 

Rychlík JADRAN - léto 2007
TAM R 1203

     

ZPĚT R 1202
Praha hl. n.   7.54 Split 20.56
Brno hl. n. 11.40 Zagreb Gl. Kol.   6.59
Bratislava hl. st. 13.41 Bratislava hl. st. 14.44
Zagreb Gl. Kol. 21.45 Brno hl. n. 16.24
Split   5.45 Praha hl. n. 20.00
jede 22./23. června - 7./8. září jede 23./24. června - 8./9. září

Přeprava cestujících – speciální nabídka City Star Chorvatsko

Pro vaši cestu rychlíkem Jadran do Chorvatska a zpět doporučujeme využít slevu City Star Chorvatsko - produkt určený pro malé skupiny od 1 do 5 cestujících. Jízdenka se vydává vždy jako zpáteční a platí jeden měsíc, zakoupit ji je nutno nejpozději 3 dny před odjezdem vlaku. Podmínkou pro uznání slevy je strávení alespoň jedné noci ze soboty na neděli v Chorvatsku. Speciální sleva je navíc poskytována v případě, kdy je alespoň jeden ze spolucestujících držitelem slevy Rail plus (slevu Rail plus mohou uplatnit cestující, kteří jsou držiteli některé z aplikací na In-kartě/Rail plus).

V následující tabulce je uvedena přepočtená cena jedné cesty prvního dospělého cestujícího při použití jízdenky City Star Chorvatsko. Ostatním spolucestujícím do maximálního počtu 5 osob poskytujeme výraznou slevu z ceny pro prvního cestujícího.

Příklady cen jízdného do Splitu (Kč*)
  City Star City Star/Rail plus
Praha – Split

2038,-

1504,-

Brno – Split

1705,-

1334,-

*výše cen závisí na kurzu Kč/EUR

Cenový tip
Čtyřčlenná skupina dospělých, z nichž alespoň jeden vlastní In-kartu/Rail plus, cestuje z Prahy do Splitu za 1078 Kč (37,80 EUR) na jednu osobu v jednom směru.

Lůžkovými a lehátkovými vozy pohodlněji

Vítaným zpříjemněním vaší cesty k moři může být využití služeb ubytovacích vozů řazených v rychlíku Jadran.

Vybírat můžete z následujících kategorií:

Lůžko tourist (T3) – uzavřený oddíl nabízí ubytování pro tři cestující s platným jízdním dokladem pro 2. třídu. Cena lůžkového příplatku T3 činí  519 Kč (18,20 EUR).

Lehátko (Bc4) – oddíl se čtyřmi místy pro cestující s platným jízdním dokladem pro 2. třídu. Cena lehátkového příplatku Bc4 činí 399 Kč (14 EUR).

Lehátko (Bc6) – oddíl se šesti místy pro cestující s platným jízdním dokladem pro 2. třídu. Vhodné např. pro skupiny cestujících. Cena lehátkového příplatku Bc6 činí 268 Kč (9,40 EUR).

Přeprava jízdních kol

V rychlíku Jadran vám nabízíme možnost přepravy jízdních kol formou služby úschova během přepravy, a to s povinnou rezervací místa pro jízdní kolo (symbol ° v jízdním řádu). Za přepravu jízdního kola z Prahy do Splitu včetně rezervace zaplatíte 143 Kč (5 EUR), je-li rezervace provedena současně s nákupem jízdního dokladu pro kolo.

Přeprava automobilů a motocyklů

Rychlík Jadran patří do skupinu vlaků, které se nazývají autovlaky. Autovlaky představují jedinečnou formu přepravy na dlouhé vzdálenosti. Váš automobil či motocykl jsou přepravovány ve speciálním voze stejným vlakem jako vy. Přeprava aut a motocyklů rychlíkem Jadran je možná pouze mezi Prahou hl. n. a Splitem, v jiných stanicích, kde vlak zastavuje, nelze vozidla nakládat ani vykládat.

Příjezd k terminálu autovlaků Praha hl. n.
K odbavení se cestující s automobilem či motocyklem musí dostavit do terminálu autovlaků stanice Praha hl. n., příjezd je z ulice Italské. Nakládku a vykládku vozidla si zajišťuje cestující pomocí nakládací rampy za asistence zaměstnanců dopravce, kteří provádějí upevnění vozidla. Přesný čas, kdy je nutné se dostavit na odbavení k nakládce, bude uveden na rezervačním dokladu pro přepravu silničního motorového vozidla.

Za přepravu osobního automobilu z Prahy do Splitu zaplatíte pouhých 1611 Kč (56,50 EUR), přeprava motorky vás přijde na 1126 Kč (39,50 EUR).

Příplatky do ubytovacích vozů (lůžkové nebo lehátkové) musí být zakoupeny pro osádku automobilu najednou, současně při zakoupení dokladu pro přepravu automobilu. Budete tak mít jistotu společného ubytování v sousedství autovozu. 

Autovlakem není dovoleno přepravovat silniční motorová vozidla nebo náklad v nich za účelem vývozu nebo dovozu zboží. Cestující je plně odpovědný za dodržení platných celních zákonů a formalit. Pojištění přepravy vozidel železniční správy nezajišťují.

Maximální výška přepravovaných vozidel, včetně případných schrán na zavazadla na střeše vozidla, je omezena. Maximální délka přepravovaného vozidla je také omezena, o konkrétních hodnotách se, prosím, informujte. Obytné přívěsy nebo přívěsné vozíky za osobní automobily se nepřepravují. Při přepravě motocyklů cestující musí mít vlastní upevňovací popruhy.

© 2008 Tomáš Peslar